bdawson2009 bdawson2009
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

it cost me $46.80 to fill my 13 gallon gas tank what was the price of gas per gallon

Respuesta :

petionchardon
petionchardon petionchardon
  • 02-11-2020

Answer:

$3.6 each gallon cost 3.6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which condition was most necessary for a monarch to gain power? why?
A procedure designed to test a hypothesis
Write the word form for 2.251
each year Lizzie's school purchases students agenda books, which are sold in the school store. This, the school purchased 350 books at a cost of $1,137.50 if th
Which condition was most necessary for a monarch to gain power? why?
how do you divide 3.4 divided by 12.92
Manuel has 15 goldfish. This is 6 more than Quinn has. How many goldfish does a Quinn have?
50/7 as a mixed number
Solve by completing the square X squared -6x+8=0
What is the range of {(1, 2), (3, 4), (5, 6)}?