barbaraalaniz08 barbaraalaniz08
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Sally bought six pencils and three folders for 3.90. Henry bought two pencils and five folders for 3.30. Eric wants to buy the same pencils and folders, but only has .85. What can Eric buy

Respuesta :

aunghtetarkar2006 aunghtetarkar2006
  • 03-11-2020
He can buy 500 pencils
Answer Link

Otras preguntas

In a short response of at least three complete sentences, define flash-forward and explain its effect on a traditional plot structure
Which expressions, when evaluated with x = –9, are negative in value? Choose all answers that are correct. A. –2x – 8 B. –26 – 2x C. 35 + 3x D. –3x
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
What is -9*c^.5? Can you please help!! I am so lost!!!
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
what's an improper fraction
the coordinates of point A are (-6, 4). the coordinates of point B are (3, 4). which expression represents the distance, in units, between points A and B?
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
what were National and State Bank policies in the 1830's contributed to?
why did many aristocrats support legalism