pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

by marking up a navigation bar using the element(s), you can add semantic information that helps user agents more accurately render it
2. The combustion of octane is -47.5 kJ/g. a. Write the reaction for the combustion of octane. b. What is the value of the enthalpy of combustion for octane per
PLs help with these 2 problems
please help with this question, thank you!!​
Work with a partner and state your agreement or disagreement with the statements below. Be ready to justify your stand 1. The early filipinos have high literacy
the effects of online learning and task complexity on students’ procrastination and academic performance
covert prestige is the status openly and consciously awarded a language variety that is considered the official, standard, or most correct in a given location.
earth has a mass of 5,970,000 how would scientists express this in a number scientific notation
The W-4 form lets... A.) you know how much you paid in taxes last year B.)your employer know how much to withhold from your paycheck C.) the government know how
Anorexia can be the result of what? O A. Being sheepish B. Eating healthy foods C. Overtraining D. Not sleeping enough