pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

How do the territorial boundaries correspond with modern state borders?
Please answer this fast!!!! Read the clues given below to classify an unknown organism. Clue 1: A simple multicellular organism with specialized organelles Clue
How does inferring the pattern of organization of a reading help us
eighty percent of a number.?as a alegrabatic expression.
please help me thanks
Provide a parametric cost estimate for the parking structure (from your project) using the following information (assume the parking deck is post tensioned) a.
deforestaion in China has resulted in Dora supplies of​
1. What period is referred to as the Middle Ages?
what is the degree of the monomial -7y^4z
i really need help i know its alot please