pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

NEED ASAP According to Hobbes, every human is basically selfish. True or False
Identify each word as having a positive or negative connotation, Positive Connotation Negative connotation stubborn uptight curious determined nosy traditional
Factor out (x+4) 5x^2(x+4)-7(x+4)
A pink crayon is made with 12mL of red wax for every 5mL of white wax.
What does this comparison tell you about the political power of the average citizen in each society?
I have a test due today and i need help ! Look at the list of important events in "Romeo and Juliet" from the beginning up until Act 2 Scene 2. These events are
Analyze Roosevelt’s New Deal legislation and how it was designed to boost the economy
Check out this app! It's millions of students helping each other get through their schoolwork. https://brainly.app.link/qpzV02MawO​
QUESTION 111 The diagram below shows a phase of meiosis Answer the questions thatfollowXх1.11 Give the name of the phase depicted in the above diagram(2)1.12 Gi
Where are building evacuation plans found?