lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
A student is writing a paper comparing the voting rules between states. Which of the following sites would be the most reliable resource with minimal bias for i
on the cordinate plane what is the distance between the ponts -4,6 and 9,6
Conservatives believe that, when the government regulates the economy, it makes the economy A. Less Efficient B. Stable C. Stronger D. Friendlier to the Poor
what effect does the third-person point of view have on “the story of an hour”?
©La violence est de plus en plus présente dans le monde. Expliquer ce fenomene, dite ce qu'il le cause est remédier à ce problème. © C'est une production écrite
Under what circumstances should you never attempt to pass a car ahead of you?
PLEASE HELP!!!Observing a planetoid orbiting far from the sun, astronomers notice that the object slows down in its orbit in a way they did not expect. Which is
Do you think "' Cause it's colder here inside in silence" is a metaphor? If not, can you let me know what poetic device it matches? Thank you!
what effect does the third-person point of view have on “the story of an hour”?
5( q + 27 ) - -30=95