garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Which patient would most likely be diagnosed with addison's disease why?
How does the internal circuitry differ among the ohmmeter, voltmeter, and ammeter?
A caribbean island that is home to a large community of south asians is _______________.
In order for people to be able to tell you how many televisions they have in their house, they probably use
When the united states entered world war i, it was a.well prepared thanks to the foresight of woodrow wilson. b.well prepared militarily but not industrially. c
Use the three points of the cell yo explain how humans and bacteria are similar
Among the major targets of the wartime espionage and sedition acts were
Workers have 1600 m of fencing to enclose a rectangular area where a music festival will be held. The table represents a quadratic function that shows how the a
Cardiovascular system a good general description how it works
Match each definition to the appropriate term. locus