Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

A marathon had 618 runners registered. Of these runners, about 0.8% completed the race in under 2 h 15 min. a) How many runners completed the race in this time?
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
Consider the polynomial function p(x)=-5x^6-3x^5+4x^2+6xp(x)=−5x 6 −3x 5 +4x 2 +6xp, left parenthesis, x, right parenthesis, equals, minus, 5, x, start su
For each function f, find f^-1 and f^-1(5). f={(-1,5), (0,0), (2,6)}
Solve each of the following equations. Show its solution set on a number line. Check your answers. |3x-2| = 19
Identify the domain and range x -5 -2 1 5 7 y 10 11 4 10 15
Amy thinks of three numbers, which she calls a, b and c. The ratio a: cis 4: 3. The ratio b: cis 7:5. The median of a, b and c is 80. Work out the values of a,
The value of 3 in 6,300 is _____ times the value of 3 in 530.
Explain the different stages in nutrition of amoeba ?