jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Solving linear equations is not for me :b i need to know p - 15 = 13 - 6p
how can you use number patterns to find the least common multiple of 120 and 360
Round 412,825 to the nearest ten
2 tens 3 tenths 1 thousandths greater or less than 20.31
96 divided by 6 in distributive property
what is the relationship between the values of the 4s in 4,438
how many ten thousands are in 9,000 tens
negative acceleration & positive acceleration, what are they?
How do you solve 12,324,904 in word form
When rolling a number cube 50 times, how many times would you expect it to land on five?