jaslene6
jaslene6 jaslene6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

help, my teacher told me its wrong

help my teacher told me its wrong class=

Respuesta :

lacey20712071 lacey20712071
  • 01-12-2020

Answer:

rate is $1.50

Step-by-step explanation:

4 to 8 has a difference of $6

every one pound will increase by 1.5

and the equation is correct

Answer Link

Otras preguntas

Why was the Battle of Saratoga such a key to American success in the Revolutionary War? a) It secured foreign support for the American cause b) It marked the ca
Different for individual animals depending upon their place in the social hierarchy. a) True b) False
The first step in the aerobic breakdown of carbohydrates is: a) Glycolysis b) Krebs cycle c) Electron transport chain d) Pyruvate oxidation
At a frozen yogurt stand, two small cones, one medium cone, and two large cones cost $ $14.60$ . One small cone, one medium cone, and one large cone cost $ $8.7
After showing and discussing an example of modern art, Priya covers it and then reveals the next example. This is an example of _____________. a. practice using
a story of vengeance
Calculate Lindere's total monthly income
what first apperreed in the 1800s giving more women oppurtoinites for jobs outside the home ?
A rectangle has an area of 40 square feet. Select all the possible dimensions of the rectangle D 10 in., 30 in. A 4 ft, 10 ft B 20 ft, 20 ft C5 ft, 8 ft E 1 in
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?