caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!
The Indian National Congress and the Muslim League were both_________. A. Organization devoted to independence from France B. Organization devoted to independe
what is 3 1/2 x 2 2/3
The interior of the lipid bilayer of a cell membrane forms a non polar zone that.. A. repels ions b. attract ions c. allows food to pass d. attracts polar mo
Jinny is selling bracelets for $2.00. So far, she has earned $180.00. She needs to earn more than $228.00 in order to meet her goal. How many more bracelets, x,
1. What is the difference between the Mongol, Lithuanian and Polish Rule in history of Ukraine?
solve the literal equation for y. 117. y - 2x = 14
What is 3/2 times 8/1?????????
How did Reagan believe his domestic and foreign policies would cause the U.S. to prosper?
2 2/3 divided by 4 3 1/3 divided by 5