ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

order from greatest to least 5.006 5.917 5.08 5.99
How did the Spanish American war lead to the United States having more colonies over seas
A basic position in American foreign policy has been that America must defend its foreign interests related to trade and security. The main foreign policy posit
$3 is what percent of $40
In The Communist Manifesto, Karl Marx hypothesized that capitalism would fail if workers _________________
Which groups did not share in the prosperity of the late 1800s? Choose all answers that are correct. a. slum dwellers b. factory owners c. immigrants d. the
1.Did any events preceding the South’s secession not contribute to the decision to secede?
What are dominant and recissive alleles
When deciding on a foreign language to pick you should think the benefits it will bring you in the future? True or False
Why is it useful to create neptunium by bombarding uranium with protons even though neptunium disintegrates in about two days?