shivampat512
shivampat512
03-12-2020
Mathematics
contestada
11. $1.44 for 12 pencils
Respuesta :
Luz66
Luz66
03-12-2020
Answer:12 cents per pencil
Step-by-step explanation:
1.44/12
Answer Link
gtsratttttt
gtsratttttt
03-12-2020
12 cents each
Djdjdjdkdkdkd
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
what is the solution to the equation 1 over 48 multiplied by x is equal to 1 over 6? x = 8 x = 42 x = 54 x = 288
according to the study unit, the commutative property means
What is the difference between cytosol and cytoplasm?
How to determine whether an equation is always, sometimes , never, or true?
Which of the following is an example of proper movement for a biceps curl? Rotate the arm at the shoulder with the back straight Bend the arm at the elbow w
How many grams of Cl are in 535 g of CaCl2?
The graph shows the height of a hiker above sea level. The hiker walks at a constant speed for the entire trip. What are the variables? Describe how the variab
1. During exercise, your body releases heat by____. using stored energy increasing breathing decreasing heart rate dilating blood vessels 2. Amber finds hersel
What factor is not a part of the highway traffic system? A. The environment B. Highways C. Drivers D. Television stations.
Which of the following is not a characteristic of non-Euclidean geometry?. . A.. . Space is saddle-curved.. B.. . The sum of the angles in a triangle is always