rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

im slow so could somebody help me please
helpp hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhheeeeeeeeeeelllllllllpppppppp
Find the simple interest earned for principal of $2,000 at and 8% rate for 5 years.
Can someone plz answer the two questions below plz and thank you!!!
Cannot figure out. Please help.
What is an example of economic imperialism? ​
help! find domains! algebra! find domains of 2(x-2) +4 2*-(x-2) + 4 i will give brainliest to a correct answer with explaination!
What is the measurement of Angle x. please explain​
PLSSSSS HELP ANSWER. I NEED THE EXACT ANSWER. What is the slope line of 0,-6 and 2,8.
Which was an effect of the Industrial Revolution? A. Urbanization B. The fall of CommunismC. Global population decline D. Decreases in standard of living SUBMI