danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

What does the whole circle graph represent? part of a whole the entire data set
Which element, if combined with chlorine, will have the greatest attraction for the chlorine electrons?
Asian elephants are typically 2.1 feet shorter than African elephants. If an Asian elephant were 9.4 feet tall, how tall would an African elephant be? Show your
which of the following eastern asian countries is a peninsulaa.chinab.taiwanc.south koread.mongolia
What is madonna's first album? user: which beverage purports to "give you wings"? gatorade, amp, red bull
knowledge of greek and latin roots can help readers
All numbers that can be expressed as
Carlos bought a $235 water heater with his credit card. He used the water heater for five years before replacing it. He paid off the water heater after two year
The legal separation of the races in restaurants, hospitals, schools, and other public places is known as ____.
16 larger than the product of a and b. Change the statement into algebraic expression