Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me write an essay of compare and contrast about “winter vs summer” please...
Slackware is unusual because it uses ________ as its package file format.
how are the troposphere, stratosphere, and thermosphere important for supporting life on earth? which layer of the atmosphere is likely the most important for l
losing the sense of invincibility and learning that decisions have consequences are examples of what type of adolescent changes?
the language of a particular profession or group is known as
If people evolve from apes then how are apes still in zoo's
Suppose a bicycle was coasting on a level surface, and there was no friction. What would happen to the bicycle's speed? A. The speed would decrease but you w
One gene has alleles a and a. another has alleles b and b. for each genotype listed, what type(s) of gametes will be produced
write 4.630 in word form
Why might the colonists have resented king jame’s Control? PLEASE HELP ASAP!!