EmilyBrock00
EmilyBrock00 EmilyBrock00
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP!! I have no idea what to do lol i need help!

HELP I have no idea what to do lol i need help class=

Respuesta :

sweettrixie68
sweettrixie68 sweettrixie68
  • 04-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide the total cost of $24.18 by 3 for each person Joseph, Ed, and Michael.

[24.18 / 3 = $8.06 cost for each person.Share the cost equally means divide.Pizza will cost each man $8.06, when we divide the total cost of $24.18 equally by 3. So, the equation will be 24.18/3 = $8.06

Answer Link

Otras preguntas

At the democratic national convention bryan gave a moving speech titled “the cross of ____”
A layer of shale that contains a distinctive fossil could be used as a _____. marker bed geologic contact stratigraphic sequence depositional contact
Actions of the non-valence electrons, diluting the force of the attraction between nucleus and valence electrons is called
Can a function have a vertical and horizontal asymptote
Cantatas are divided into contrasting sections called movements
Is this tangent to the circle?
Which researchers are associated with the method of principled negotiation?
What factors produced the division within the christian church?
Katie sells her personal use automobile for $12,000. she purchased the car three years ago for $25,000. what is katie's recognized gain or loss that should be r
Much of the mountain states area was owned by france or what other country in the early years?