roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Why did the Embargo Act of 1807 divide the American people?
Lainey is creating centerpieces for a wedding.each centerpiece will be a glass cylinder filled with a mixture of colored sand and glitter. She will cap one end
ill upvote please help Find the average acceleration of a northbound subway train that slows from 12 m/s to 9.6 m/s in 0.9 s Question 3 options: -2.7 m/s 2.7 m/
find the midpoint of each number. -4 and 20 (show all work) WILL GIVE BRAINLIEST ANSWER!!!!
Why can it be helpful to present ideas in more than one medium? So that you are guaranteed to catch a reader's eyes in your paragraph.
A faucet can fill 3 8 of a bath tub in 1 4 of a minute. Compute the unit rate by setting up a complex fraction and simplifying.
which plant can survive in dry environments? a.pine tree b.palm tree c.lily pad d.cactus
An epithelial built to stretch is?
I need help is it A B C or D
How does Chanticleer try to persuade Pertelote that dreams can be important?