davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Explain Mr. Hoo's comment, "The poor are crazy, the rich just eccentric".
Sarah bought 4 2/3 pounds of peaches and 2 1/6 pounds of apples. How many more pounds of peaches did she buy than apples?
8 cups of water and 3 cups of drink mix. whats the ratio of water to drink mix
Need help with solution
what is 49/100 as a decimal?
He shot pool he drank Anchor Steam beer and he rarely went home.
which layer is the oldest and how do you know
theres the other one
How would a speed vs. time line graph appear if an airplane moved at a positive acceleration?
Writers develop the setting in their stories to help develop the themes, characters, mood, or tone in a narrative. A well-developed setting creates a vivid worl