msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

How do i solve this celia works as an articling student with a large law firm. her wage increased from $30 per hour to $40 per hour. she can work up to 40 hours
Here Is My Last Question I Took A Snip Of 30 Points
A fossil found under a layer of rock is usually _____. older than the rock made from a different type of rock evolved from the rock younger than t
The price of a book increased from $20 to $25. What is the markup rate? 20% 25% 3% 5%
what is the mode for the data set 49,47,46,40,48,41,44,49,45,42,43
20 points, Pythagorean Theorem (picture provided) The angles at the left and right tips of the kite are right angles. The length of the long, diagonal brace of
What is the area, in square meters, of a right triangle with sides of length 8 meters, 15 meters and 17 meters?
. A name for any microscopic organism that is 7 letters long
Why were the Japanese people angry?
Help with Spanish homework