shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which monosaccharide commonly found in all disaccharides?
The power to command or influence thought, opinion or behavior is the definition for what term?
Power is the fitness skill associated with the rate at which strength can be used. true or false
Which of the following is NOT a fat soluble vitamin? vitamin A vitamin C vitamin D vitamin E
What does the term emotional literacy refer to?
Who was the head of the SS? a. Himmler c. Roosevelt b. Hitler d. Churchill User: In the concentration camps, people were put into groups by all of the following
Sustainable development and land use planning are most concerned with _______. a. reducing pollution in large cities b. improving long-term city 6 c. increased
Which of these words from the paragraph is NOT a transitional word or phrase? a. Until c. In fact b. Some d. Eventually
Which is the word equation for photosynthesis
Most land mammals have the ability to rest one hemisphere of their brains at a time. a. True b. False