pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Based on carroll’s global corporate social responsibility pyramid, natalie is focused on ________ responsibility while marcus is focused on ________ responsibil
What is the value of 3n + 2 when n = 4?
(2x+5)/(3x)-:(2x-1)/(x+1)
[tex]4\leq 4[/tex] True or false
''hey boy! a napkin, a chair a drink​ meaning
How many moles in 67.8 g of F2 ( Fluorine compound)?
Why does Persephone have to return to be Hades’ queen each year and what is the connection to pomegranates? Drawing of a man and woman. The man is wearing a dar
Which function would you use?
Which of the following is a scientific question? A. Which rowing boat hull design will meet Olympic specifications? B. Which rowing boat hull design will sell t
(HELP ME I CANT) Find the length of sides of ∆OTP if O is the centre of the circle ,PT is the length of the tangent at the point of contact P and OP = (x + 2) ,