shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Which quote uses parallelism
2,568 + (-1,452) pls help me asap !!! we are doing adding rational numbers
Which comment is about the diction of a story? ​
most of the land that central pacific crossed was flat. • true • false
Alec Leann and Madison are planning a welcome home party for their friend. Add commas if you have too
Based on the words in the Preamble, do you think the Declaration of Independence was written for selfish or ideological reasons?
Churches, mosques, schools, museums, and agriculture fields are all examples of: * mental maps activity space culture traits cultural landscape cultural regions
as letters are to English language, blank is/are to genetic information
B= 3 V/h Solve for V
How many subsets does the set A= {1, 2 3, 4} have? * 2 points 8 16 4 12