litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Which numbers are a distance of 1.6 units from 3 on this number line?
how many meters are in 80 yards???
how may ways can a committie of 5 selected from a club with 14 members
Irene has not exercised for years and is not in good health. She knows that she needs to do more, and her doctor recommends that she start with some walking and
Which statement is true of women in the late 17th and early 1800s?
what is the most important bone in your body plz help I will mark brainly
Newton's law stating that for every action force there is an equal and opposite reaction force; often referred to as Newton's third law of motion​
jackson was playing baseball in his yard
Compare a dictatorship and a federal republic.
How did the United States respond to further colonization of North America?