shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

In the process of photosynthesis what are the 2 main. Reactants
Write an argument for or against the idea of using controlled fires to protect wild areas, KWHL What do you know? What do you want to know? How will you learn?
How many yards are in 96 inches by 30 feet?
Which of the following is necessary to do a complete stoichiometric calculation? (5 points) Add the nuclear masses of the products, Divide the nuclear masses of
How many centimeters make an inch?
2. What do we use a meter stick to measure? a) mass c) length / distance b) volume d) weight
Select the correct answer. if f(x) = ​
what sea is located at 45'N and 30'E​
Describe the path of a nitrogen atom through four parts of the nitrogen cycle. Be sure to explain the processes involved in the transfers. Note when a form of n
Can someone help please