madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many molecules in each sample? 64.7 g N2 83 g CCl4 19 g C6H12O6
According to scientific evidence, the age of the earth is about how old?
a que llamamos niveles y subniveles de energia?
The greatest number of elements possible in
Kenner Company is considering two projects. Project A Project B Initial investment $85,000 $24,000 Annual cash flows $20,676 $ 6,011 Life of the project 6 years
can i please get some help on this one?
6. How would you describe Laika's character? Are there points in the story where she seems more like a person than a dog? Explain your response.
y is inversely proportional to the square of x. If y=4 when x=6 then what is y when x is 8?
The likelihood of a girl graduating high school drops from an average of 90% to _% if she becomes a parent
Determine the values of xfor which the function can be replaced by the Taylor polynomial if the error cannot exceed 0.001.(Enter your answer using interval nota