nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if you had been a merchant in Europe during 1400s would you have supported attempts to find new routes to Asia
Which statement describes a cause of the French and Indian War? A. British troops threatened to invade Canada. B. Many colonists sided with the French over the
the perimeter of a square is 24 cm. what is the length of the diagonal
Which geographical feature separates two ecozones? Choose all that apply. Forest x Ocean Lake River (I choose ocean but idk another one)
how do you say half brother and half sister in spanish
Which of the following individuals is a well-known Shaman or tribal elder?
what major factor contributed to the decline of the Federalist party after the war of 1812?
A Muslim is one who believes in Allah and strives for total reorganization of his or her life. He or she also works for building human society on the same basis
What did the Framers of the Constitution do to prevent religious conflict?
find the zeros of the function f(x)=2x^2-7x-30