beatrix13 beatrix13
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! THANK YOU IF YOU DO! ​

PLEASE HELP ME THANK YOU IF YOU DO class=

Respuesta :

vialia
vialia vialia
  • 02-02-2021

Answer:

100,000 ÷ 1.25

100,000/1.25

80,000/1

80,000

The unit cost of the piece of land is 80,000 per hectare

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Does anyone have any tips on studying and getting good grades?
Are the two daughter strands identical to the parent DNA molecule
Can archaeologists identify different ways the ceramic vessels were made?
what does it mean to say that a metamorphic rock is high grade?
State the genus of helicobacter pylori
Complete the table of values.
Find the elapsed time between 4:16 p.m. and 9:25 p.m.
The first microscopes were made around (a) 1965. (b) 1665. (C) 1950. (d) 1776.
How did the ancient Greeks secure their efforts in the Mediterranean?
HI GUYS CAN YOU PLEASE HELP ME! I NEED THIS ASAP, THNX GUYS THERES TWO QUESTIONS BTW, THANKS