kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

Why are embryonic stem cells useful than other stem cell
What happens as a result of insertion
Hey i need your help i attached it thank you so much!!! it is compare and contrast
what is the value of 62 tens
PLEASE HELP!!! 1. Which statement best describes the government of Canada? a. The monarch of Britain has total control over Canada. b. The Canadian parliament i
carbohydrates provide the body with
what can be related to heat flow and movement of molten rock within the interior of the earth?
The name for the hollow muscular organ that stores urine.
which gilded age president was known for his integrity
Why is granite speckled