irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

2/3 of what number is 16?
why would genetic material need to be able to reproduce
Solve for x logx+log(x-4)=2log5
Gentry poured 23.5 ounces of milk and 7.75 ounces of cream in a mixing bowl. How much more cream could Gentry add to the bowl if the capacity of the bowl is 35.
Fern ir read 5/7 of the pages in his 98 page book.how many pages does he have left?
what are some examples of angiosperms
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Why does friction increase as speed INCREASES? Please explain using the big idea of particles
PLEASE HELP I GIVE THANKS
In three math tests, you score 91,95, and 88 points. How many points must you score on the fourth test to have an A average, or at least 90 points?