quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
what is the slope of the line with equation 4x-2y=4
what is blank divided by 100 = 2
Describe how a physical property such as mass or texture, can change without causing a Change in the substance
Need help with my homework!!what river do Syria Israel and Jordan share
what poetic technique is used in "and the rainbow appeared and curled around his shoulder
What is the concept of absolutism?
1. What do poets do when they personify subjects? Choose a poem from the unit that uses personification, identify the subject that is personified in the poem, a
help me solve (x+1)over(5)=(x+5)over(7)
what is the electrical charge of a cation? a. positive b. negative c. no charge d. none of the above
in general, what is the subject matter of the cave paintings at lascaux?