jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

How long did mummification go for poor Egyptians?
what is perpendicular to y= 3x -9 and passes through the point (3,1)
If you multiply a number by five and then subtract negative ten, the difference is negative thirty. What is the number?
What is the electron configuration of helium
what did henry hudson claim land for
Genetic crosses Question:A brown coat is dominant to a white coat in cattle.  A farmer has a brown bull.  How would you determine whether the bull is a heteroz
What is a tonal collage? We learnt it in school BUT  I can't remember.
Why was there growing involvement of the USA in Europe in the years 1945-48 ??
What are 2 numbers that when multiplied together you get 360 and when added together you get -96
why is red onions purple