Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

a group of students sold 84 candles in 4 hours. At what unit rate were the candles being sold

Respuesta :

TooNashty
TooNashty TooNashty
  • 02-11-2016
The candies are being sold at a rate of 21 candies per hour
Answer Link
763609720
763609720 763609720
  • 02-11-2016
21 candles per hour
84/4=21
Answer Link

Otras preguntas

Plsssss Helpppppp!!!!
Which birds of the northern United States can probably best withstand extreme temperature changes? A. Those that migrate to coastal regions in the fall B. Those
PLEASE HELP!!!!!!!A storekeeper increased the price of hats by 5%. If the price of a hat (after the increase) is $33.60, what is the original price? and Explain
Presto pizza sells large size pizzas at a rate of $137.50 for 11 pizzas. If they charge a $4 dollar delivery fee, write an (algebraic) equation, that could help
Help me please!!!!!!!
Which of the following is the correct graph of the linear equation below? y+2=3(x-1)
Astrid must pay a 15% tax on the camera that she is buying. The orginal price of thAstrid must pay a 15% tax on the camera that she is buying. The orginal price
Please help will give brainlest
According to the article, why did Zitkála-Šá write "Side by Side"?
Anyone know how to do this?!!