pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

Help me please:))))due today
How does water change the shape of Earth’s surface?
Help plsss important
Which type of theory describes dramatic construction best and why? Mimetic describes it best because it analyzes how literature can be explained using the scien
Benjamin grew 10 flowers with 2 seed packets. With 3 seed packets, how many total flowers can Benjamin have in his garden? Solve using unit rates.
Please help meeeeeeeeeeeeeeeee
In what ways would you like to be involved in government? Check all that apply. A. voting in elections B. being elected to office C. working in a government job
PLEASE HELP I WILL MARK BRAINALIST
Why did you choose the French Revolution
At an amusement park, the cost of an adult's ticket is $22.50, and the cost of a child's ticket is $12.50. A group of 10 people purchased tickets for the amusem