vqbberger
vqbberger vqbberger
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Does anybody know the answer $2.70 for 15 ounces

Respuesta :

seatonjacob4444 seatonjacob4444
  • 01-03-2021

Answer:

0.18 for a ounce. If this is what you mean.

Step-by-step explanation:2.70/15

Answer Link

Otras preguntas

A recipe call for 2 cups of water for every 5 cups of flour. How many cups of water are needed for 1 cup of flour? A. 2 1/2 cups B. 2 cups C. 1/2 cup D. 2/5 cup
Mrs.Henderson had 7/12dozen eggs in her refrigerator.Then she used 1/6 dozen eggs to make a cake.What fraction of a dozen is left?
2ln(5x)=8 solve for x
Solve 2x2 - 8x = -7 Which of the following is a solution of x2 + 5x = -2?
an explanation describe if an orange pet mates with another orange pet, can they have any green offspring.
Please help me with this two step math problem! THANK YOU !!!!!!!!
What would be the most likely effect of one company buying a competitor?
Why is California warm and moderately humid but Nevada is hot and dry? A. The two states are at different latitudes. B. As air moves west over California's mo
The _______ system breaks down food, and the _______ system transports nutrients to the cells of the body.
what was paul revere failures