amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Anakin has been practicing martial arts, and he wants to make sure he never drops another staff on the ground again. When he starts to lose his grip on somethin
two social issues that could lead to environmental injustice
what is the value of the expression when b = 3? 4b to the 4 power
how to round 0.64 to the greatest nonzero place
what number likely comes next 9,12,15,18,21,
given the point (4,5) and the slope 6, find y when x=24
Which statement can you conclude is true from the given information? Given: AB is perpendicular bisector of IK. A. AJ = BJ B. C. IJ = JK D. A is the midpoint o
Which of the following will sink in a container of mercury with a density of 13.6 g/mL? A. zinc, D = 7.14 g/mL B. ice, D = 0.92 g/mL C. gold, D = 19.3 g/mL
Considering who will be affected by your decision is a key ______ to consider when coming up with a solution to a problem.
The ratio of output power to input power, in percent, is called? A. horsepower. B. efficiency. C. work. D. conductivity.