Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

help plz I need to solve this ​
If √(0.09×0.09×x) = 0.09 × 0.09×√z, then the value of x/y is____.​
What does it mean when an element turns into an ion?.
2. What do you notice about the cellular respiration and photosynthesis equations?
20plus 1 what is it​
Gail is driving to work when she suddenly notices the ground shaking beneath her car. What would be the safest option for her
What can you learn from seeing the world through an animal’s eyes
How did the lives and experiences of the voyageurs differ from those of other settlers?
Which detail best supports the central idea that Clover is disappointed with the farm? “There was no thought of rebellion or disobedience in her mind.” “Whateve
what are the 5 principles of fitness