frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

Why does the American southwest have deserts even though the rest of the country has temperate climates? A. The southwest receives more solar energy than the re
write as a percent 0.05423
What was formerly Memorial called? Veterans Day Decoration Day Confederate Memorial Day
what is x for number 14.
how do you put this .689 in word form
Order the following masses from least to greatest:500g,50kg,and5,000mg
how did the city of Curitiba address the problem of rapid population growth
What if nitrous oxide gas doesn't work on me?
As a citizen, it is important that ones opinions are?
where does the Ganges River flow into the sea?