laiyasparks9
laiyasparks9
04-03-2021
Mathematics
contestada
What’s the answer???
Respuesta :
martinselena124
martinselena124
04-03-2021
X=-12 that's the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
Ethan’s favorite kind of exercise
A student placed a pencil in a cup of water. The pencil appears broken because light- always travels in a straight line makes the water in the glass e
Solve the system shown.
Consider separate 1.0-l gaseous samples of h2, xe, cl2, and o2 all at stp. a. rank the gases in order of increasing average kinetic energy. b. rank the gases in
A 9-pound bag of lollipops costs $12.04. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
I'm confused on what this is asking me to do. Can someone explain to me, please? Suppose you’re making a triangle where you know the measures of two angles and
Suppose iron ore is an input in producing steel. how will a decrease in the price of iron ore affect the market for steel
Matthew has 18 sets of baseball cards each set has 12 cards about how many baseball cards does Matthew have
Often times athletes have done things to their body in order to meet a demand or enhance their performance. Some examples include: Taking steroids Taking supple
jan typically earns $435 each week of which 78.30 withheld for taxes. what percent of jan's earnings are withheld each week solve