vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

How did the african american civil rights movement influence other groups including gays and lesbians, american indians and hispanics
What is the biological basis for assigning all human populations to a single species? explain why it is unlikely that a second human species could arise by clad
A typical house lease may require a tenant to
If the first two statements are true, then what is the third statement? All humans love dogs. All dogs love cars. All humans love cars.
After World War II, the British Empire granted independence to India.
What did the Separatists want to do?
In a pet shop, there are 15 kittens and 20 puppies. 25 of the kittens and puppies have beige fur. Ten of these beige fur animals are kittens. What is the prob
The composer whose career was a model for many romantic composers was
URGENTI NEED THIS ANSWERED BY TOMORROW
x = y + 3 y = -4x - 3 Use the elimination method to solve the linear system of equations. In your final answer, include all of your work I know the answer from