niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

Fin the surface area of the figure to the nearest whole number.
what is the affirmative tú command of escribirlo?
why were world World War I and World War II connected
Fill in the bases that are complimentary to this stand: A T C G C A A C G T T
Which actions are examples of conserving resources? Check all that apply. walking or riding a bike instead of driving turning off the lights when leaving a room
Why are bonds known as fixed income investments? there is a fixed principle there is a fixed rate of return there is a fixed option of investing part of the bon
What is the measure of RS—?
Write the following algebraic notation, using the letter x for any unknow numbers: I think of a number, double it ,then add fifteen
Rhinoceroses are being poached at a rate of two or three a week in Africa and Asia. Which type of diversity is being lost as the population of rhinoceroses beco
Need help with this question