Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Which revision would make this paragraph suitable for a presentation
express 8.21 as a mixed number
A rocket on a computer screen has a path modeled by the equation h=-t2+3t+10 where t is time in seconds and h is the height above a platform and is in computer
what do the numbers listed for an element on the periodic table represent
Which viewpoint did Federalists support during the debates over the ratification of the Constitution? A.The federal government should be given powers of taxati
A reader can use context clues to determine the meaning of unknown words True or False ?
What is the best way to punctuate the bolded portion of the sentence? Jill remarked, “We have a problem; she went on to give details.
Solve 2 log x = log 64. A. x = 8 B. x = ±8 C. x = 32 D.x = 128
The first step in the industrial recovery of zinc from the zinc sulfide ore is roasting, that is, conversion of ZnS to ZnO by heating: 2ZnS(s)+302(g)- 2ZnO (s)+
Find the area of the figure. Round to the nearest tenth if necessary.