jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Amanda y Cristina ________(trabajar) en el examen.
What is the transformation shown in the graph? 90° rotation 180° rotation 270° rotation reflection
What significance does "repairing to a well-known edifice...called the Tomb of Ninus" hold in terms of foreshadowing the events of the story of Pyramus and This
I NEED THIS ANSWER Which linear inequality is represented by the graph? y > 2x + 3 y < 2x + 3 y > −2x + 3 y < −2x + 3
Henry is juror number four in a murder trial. he believes the accused is guilty, but when the jurors vote it becomes clear he is the only one that thinks this w
For an object starting from rest and accelerating with constant acceleration, distance traveled is proportional to the square of the time. if an object travels
In my block of 100 flats a painter is kept employed by painting one flat each month from January to November. The flats are painted in the same order and he tak
How did the United States’ entry into World War I impact Jewish Americans?
2/9 divided by 5/12? Please simplify in its simplest form
Which statement best describes what happened when Constantine tried to establish "New Rome"?