Seudónimo
Seudónimo
01-12-2016
Mathematics
contestada
What is $15 for 3 pounds wrote as a unit rate
Respuesta :
Jael323
Jael323
01-12-2016
Written as a unit rate would be 5 dollars for each pounds.
I hope this helps!
Answer Link
Аноним
Аноним
01-12-2016
5 dollars over 15 u can simplify it if you wanted
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Find 4 consecutive odd integers , such that 5 times the second is equal to one more than eight times the smalller
Aria is taking an anatomy class and is trying to remember the names of the bones of the skull, specifically the cranial bones. She decides to remember the six b
Un atome de cuivre a une masse de 10-25 kg. Quel est le nombre d'atomes de cuivre dans : 1. un kilogramme de cuivre? 2. un gramme de cuivre?
When I ask a person what their life is, I answer: my life is an odd number less than 100, a multiple of 13 and divisible by 3. The life of the person is: a.
The greenhouse effect and global warming; how are humans making this effect stronger? How do we use photosynthesis to counteract this effect?
Match the input and outputs for the relation equation image indicator The task is to match the lettered items with the correct numbered items. Appearing below i
Aria is taking an anatomy class and is trying to remember the names of the bones of the skull, specifically the cranial bones. She decides to remember the six b
which word below completes this synonym/antonym analogy? failure: success:: forget: A. remember B. ignore C. disregard D. neglect
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
Free P0ints! Happy New Year! Just type something to redeem 50 points!