Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the main industry of Luxembourg? a. technology b. farming c. textiles d. automobile manufacturing
People who wish to become U.S. citizens must serve in the military for at least five years answer questions about U.S. history and government be permanently ban
In which sentence is the word but used as a preposition? A. We would like to visit the Grand Canyon, but our vacation time is up. B. None but the
The United States Highway System is a _____________ in the United States numbered within a nationwide grid.
Use a calculator to evaluate sec 85°.
the main idea of nullification was that
__________________ kills many disease-causing bacteria that may have been ingested. A. Pepsin B. Bile C. Gastrin D. Hydrochloric acid
Solve for the indicated variable 4c=d for c
Which of the following was not a result of the American Civil Rights Movement? A. Poverty was eliminated B. Equal access to housing and jobs was required C. V
What are two factors that contributed to the rise of a Scientific Revolution in Europe in the mid 1500's?