Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following is an example of an indicator? A. High concentration B. Presence of H– ions in solution C. Litmus paper D. Electricity
An example has been provided for you. Somebody Wanted But So American voters a non-Federalist president in the 1800 election Thomas Jefferson and Aaron Burr bot
which of the following functions is not written in explicit form? y=x x^2-6xy-9y^2=0 y=0 y=-squrt (1-x2)
Forty grams of Iodine 131, a radioactive material, decays according to the equation A(t)=40e^(-0.087t) (t is in days and A is the amount present at time t) a.
Choose the correct form of the negative imperative for each given pronoun. Don’t open the door. (Vosotros) A. No abran la puerta. B. No abra la puerta.
How did the monarchy get stronger in France?
What is 20÷359 long division
How do you find the mean in a stem and leaf diagram?
What is Force and its effects ?
Marlon and Michelle have to graph a function with the equation y=x2and are having to debate about which is the most important element to get started, the domain