Shynee
Shynee Shynee
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Kayla ran 1 1/2 on Tuesday we'd she ran 2 1/4miles how much further she ran we'd?

Respuesta :

john123aba john123aba
  • 02-12-2016
she ran 3/4 mile further
Answer Link

Otras preguntas

The exact answer and the estimated answer will always be the same. true or false
Find the area of the four walls of a cubical room whose side measures 5m. Find the cost of white washing the room at the rate of `23 per square metre.
"John Marshall has made his decision. Now let him enforce it!" Andrew Jackson, 1832 What is President Jackson referring to in this statement? A) The Treaty of
The power to create laws and to regulate taxes and commerce belong to which branch of government
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
(3xy3z2)0 a. 3xy3z2 b. 0 c. 1 d. 3xyz
a sporting goods store receives a shipment of 124 golf bags. The shipment includes two types of bags, full-sized and collapsible. The full-size bags cost $38.50
what if another company offers a rate of 0.05 per minute. How would you find the unit rate
What is the purpose of frequency graphs?
What is 12b + 14p - 7