justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

what is a carbohydrate?
If t(n)= 5-2n, what is the 2nd term?
what trend in society did lowell mill girls repersent
Think about the three forms of poetry you read: the lyric poems “Winter” and "The Rider," the concrete poem "Seal," and the haiku by Bashō. Which form do you f
Please answer quickly. We know from historical records that the Great Pyramid of Giza was originally about 147 meters tall. Assuming it was built at its faces a
Nick and Mike are facing each other on skateboards. They touch palms and push off each other. Which best describes their movement.
What organelle is responsible for protein synthesis?
A coffee shop orders 212 boxes of coffee each bag month if there are 68 bags of coffee age box about how many bags of coffee do they order each month
find the sum of find the sum of 3/4 of 8 1/3 of 4
Which of the following does NOT contain an example of unnecessary repetition? A). Although they are identical twins, there are many obvious differences between