Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not an example of fine art? A. sculptures B. maps C. paintings D. photographs
PLZ HELP 20 BRAIN POINTS Bilbo began to whistle loudly and to forget about the night before. In fact he was just sitting down to a nice little second breakfast
which one of the following statements are true for the base forms of verbs
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Explain the three major causes that contribute to mental health disorders.   Mark this and return Save and Exit Next Submit
can someone please help with transformations of parent functions
find the equation of a tangent line at the point on a curve f(x) when x=ef(x)=xln(x)+x
The first shots in the American Revolution were fired: in Boston Harbor at Lexington at Breed's Hill at Bunker Hill
Children with fever, vomiting, diarrhea, and increased perspiration are at increased risk for
The majority of the important roles in the southern society went to A slaves B women C men
Is someone who lives and works outside his or her native country?