rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

I need to know what is the median of the data
Stine Inc. had 1,000,000 shares of common stock issued and outstanding at December 31, 2020. On July 1, 2021 an additional 1,000,000 shares were issued for cash
Which sentence uses commas correctly? A. George Washington was born on February 22 1732, in Westmoreland County Virginia. B. George Washington was born on Febru
explain all the 4 quantum numbers in detail​
How do computer users benefit from the increased speed?
A concern of Major League Baseball is that games last too long. Some executives in the league's headquarters believe that the mean length of games this past yea
is what a drug does to your body. O a) Irrigation b) Pharmacodynamics c) Excretion d) Pharmacokinetics
Which of the following is not an appropriate member of an audit committee? A А. An academic specializing in business administration B The organization's vice pr
If you travel 4 miles around a circle with a radius of 1 mile, what is the central angle (q)? A=66 B=229.18 C=114.59 D=240
Ex3 :Use the correct passive form of these 1. An island ............. by water ( cover ) 2. I ..... to the party last night but I didn't come ( invite ) 3. Mary