jahjah2
jahjah2
03-01-2017
Mathematics
contestada
Which ratio is equivalent to 3/20
Respuesta :
Apocrophon
Apocrophon
03-01-2017
The answer is D, 21 to 140
21 to 140 can be written as [tex] \frac{21}{140} [/tex]
So if you multiply [tex] \frac{3}{20} [/tex] by [tex] \frac{7}{7} [/tex], you get [tex] \frac{21}{140} [/tex].
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
You have a piece of wood that is 7 3/4 feet long. You want to cut one piece that is 3 7/12 feet long and one piece that is 4 1/12 feet long. Do you have enou
In the step by step simplification of expression below which property is not used? 3(1+x)3(x+1)3(x)+3(1)3x +3 A) associative B) commutative C) distributive D)
A laptop computer is priced at $650. If the sales tax is 5%, find the total cost of the computer, including sales tax.
In the step by step simplification of expression below which property is not used? 3(1+x)3(x+1)3(x)+3(1)3x +3 A) associative B) commutative C) distributive D)
In the step by step simplification of expression below which property is not used? 3(1+x)3(x+1)3(x)+3(1)3x +3 A) associative B) commutative C) distributive D)
A laptop computer is priced at $650. If the sales tax is 5%, find the total cost of the computer, including sales tax.
In the step by step simplification of expression below which property is not used? 3(1+x)3(x+1)3(x)+3(1)3x +3 A) associative B) commutative C) distributive D)
In the step by step simplification of expression below which property is not used? 3(1+x)3(x+1)3(x)+3(1)3x +3 A) associative B) commutative C) distributive D)
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa