beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

How did W.E.B. Dubois change from assimilationist to an antiracist mindset?
How can a renewable resource run out? Please answer thoroughly!!!
Questlon 2 of 10 Which of these describes a reason why nuclear power is important? • A. Solar technology can be installed to provide any home with power. • B. S
Which of the following does not contribute to Anion Gap Metabolic Acidosis? Diuretics Uremia Ethylene Glycol Methanol Salicylates (Aspirin)
this is 6th grade math would be happy if you helped me i need a step-by-step explanation to help me later on !
The magnitude of a force acting on an object is equal to the amount of change in momentum divide by ?
You and 3 friends go bowling. You bowl for 2.5 hours. You play 3 games and the total cost is $42. Find the average rate of games per hour
In the figure below, ~ .
1.The scientist has 42 turtle eggs. She wants to place them in equal rows in an incubator. What is one way that she could place the eggs?
What is the sum of 9 7/8 plus 11 2/8?